jemná manuální neinvazivní pracuje s rytmem mozkomíšního moku, nervovým systémem, s primární respirací a jejími projevy, s Dechem života
Kraniosakrální terapie je jemná manuální neinvazivní technika, která pracuje s rytmem mozkomíšního moku a s fasciemi, kterými je celé tělo propojeno.
Formování tohoto rytmu začíná již v děloze matky a končí smrtí jedince. Kraniosakrální systém působí na oblast mozku a míchy a má tak velký vliv na řadu tělesných funkcí. Ovlivňuje hormonální systém, pohyblivost lebečních kostí a páteře i na psychický stav. Rytmus může být narušen úrazy, operací, psychickými traumaty, často i při porodu.
Možnosti této práce jsou velmi široké a pohybují se v několika úrovních. Fyzické, emocionální, mentální..Kraniosakrální rytmus je spojen s naší nejhlubší životní energií a proto ovlivňujejak fyzické potíže, jako jsou například migrény, bolestivé symptomy po úrazech, potíže čelistního kloubu, bolesti zad, krční páteře a podobně a zároveň potíže psychosomatické, stres, poruchy učení, slabá koncentrace, poruchy vegetativního nervového systému ( např.poruchy trávení), poruchy hormonálního a imunitního systému…ale také zpracování emocionálních traumat. Během ošetření se snadno dostaneme do velmi hlubokého stavu relaxace, mnohdy podobnému stavu meditace. Při kraniosakrální terapii navozujeme také tzv. klidový bod, kdy se rytmus moku zcela zastaví, aby se mohl znovu obnovit ve své plnější síle. Je to podobné restartu. Prožitek klidového bodu ve stavu hluboké relaxace vnímám jako noření se do nekonečného prostoru, ve kterém se skrývá potenciál čehokoli…Je to zastavení a pak vydání se novou cestou.
Kdy přijít na terapii? Máte-li:
bolesti hlavy, migrény, závratě
strabismus (šilhání), diplopie (dvojité vidění), exophtalmus (vystoupení oka z očnice)
některé ušní šelesty
glaukom (zelený zákal)
chronická rýma
stavy po zánětech vedlejších dutin nosních, středouší, nosohltanu