Masáže

Loading
čekejte ...

Masáže

Aromaterapeutická masáž

Je velmi příjemná relaxační a harmonizující masáž s použitím éterických olejů, jenž dodávají masáži další „rozměr“. Během 20 minut se skrz kůži, díky panenských olejům, dostanou do krevního oběhu a specificky, dle jejich účinků na nás působí. Za poslechu tiché hudby se necháte hýčkat teplem dlaní terapeuta (maséra) a vůní, která Vám je příjemná. Je to chvíle, kdy můžete být sami se sebou.... chvíle, kdy můžete pustit z hlavy vše nepotřebné…I zde dochází k aktivaci samoozdravných procesů.

Vůně nás velmi silně ovlivňují a často se nám pojí s nějakým zážitkem (třeba vůně skořice, hřebíčku s Vánocemi) a to díky limbickému systému, který je v mozku a má ve své kompetenci mimo jiné i všechny naše emoce (vztek, deprese, frustrace, ale také pohoda, láska) ...
Vůně je duší rostliny ... Vůní rostlina komunikuje s okolím, je to její nehmotná část a proto také ovlivňuje naší "nehmotnou" část – duši ...

Přestože je prezentována jako masáž relaxační, dokáže velmi účinně pomoci od běžných bolestí zad, krční páteře, únavě, bolestí dolních či brnění horních končetin…

Aromaterapeutická masáž je celostní (zabývající se všemi aspekty člověka – těla, duše i ducha) a celotělová. Celková masáž trvá 2hodiny, nejčastější částečná - záda a šíje pak 1 hodinu.

Aromaterapie se dá využít i ve všedních situacích (které se tím mohou stát nevšedními), například v kosmetice, koupelích (můžeme Vám namíchat olej "na míru"), rozprašováním doma, nebo v prácí, inhalace při jízdě autem, při nachlazení apod.

Používáme k masážím přírodní oleje a éterické oleje české firmy certifikované přírodní kosmetiky Nobilis Tilia.

Tyto výrobky lze také u nás zakoupit či objednat.

Poskytuje:

Medová detoxikační masáž

Medová masáž odstraňuje usazeniny a jedy(z životního prostředí, potravy, léků) z tělesných tkání, ty jsou pak zřetelně vidět na pokožce(kousky, které vypadají jako guma, nebo žvýkačka). Na konci masáže se záda důkladně umyjí. Léčivá síla medu působí pokožkou přímo na organismus a přes reflexní zóny zad stimuluje činnost všech orgánů.

Medová masáž silně detoxikuje, proto může během očisty dojít k zhoršení stavu (bolesti hlavy, krku, únava, vyrážka…), který je ale přechodný a také velmi důležitý – známka, že „nepotřebné“ odchází. Během terapie medem je potřeba zvýšit, a to velmi, příjem tekutin – alespoň 3 l, přechodné potíže jsou pak lépe zvládnutelné. Cílem medové masáže je nejen detoxikace organismu, ale hlavně znovunastartování detoxikačních schopností organismu.

Medová masáž působí též v emocionální rovině – záda jsou považována za "hřiště" duševních problémů a konfliktů, blokované city a pocity se manifestují v podobě bolestí zad ...

Poskytuje:

Baňkování

Je to velmi stará metoda, používaná čínskými lékaři tradiční čínské medicíny. Používají se baňky skleněné nebo plastové (vakuové).
Nejčastěji se přikládají na záda, kde se využívá také reflexních zón všech orgánů těla a přes tyto zóny se dané orgány stimulují, regulují. Výborně uvolňují velmi ztuhlé svaly (je možné použití i během masáže na lokální zatuhnutí) a příjemné a přínosné je pojíždění přisátými baňkami podél pátěře (je zde akupunkturní dráha, na které jsou body, které opět souvisí se všemi orgány).

Při baňkování dochází k hlubokému prokrvení, stimulaci daných míst a reflexně tedy k ovlivňování celého těla a vytahování toxinů a zplodin metabolismu ven. Po baňkách zůstávají modrá kola („modřiny“) různé intenzity zabarvení a jsou známkou nerovnováhy, tedy odpovědí, na co je potřeba se zaměřit. Jsou normální a za pár dní zmizí.

Je také možné baňky přikládat na klouby, nebo končetiny, např. na DK se tímto "popohání" lymfatický systém (což může mít za vedlejší efekt zlepšení celulitidy, která je známkou nedostatečně fungujícího lymfatického systému), nebo ke stimulaci akupunkturních bodů.

Po baňkování je potřeba zvýšit příjem tekutin, aby se uvolněné škodliviny mohly z organismu odplavit. Nejlépe tedy čistou vodu.

Poskytuje:

Galerie

Shiatsu
Shiatsu
Shiatsu
Shiatsu
Shiatsu

aktualizováno: so 6.10.2018 13:46